Változunk
Van nekem egy nagyon kedves Barátosném. Azon felül, hogy szeretem, maximálisan elismerem a tudását. Az ő fejéből pattant ki az ötlet, hogy ne a business felé forduljak. Szerinte van bőven sok olyan ember, akinek segítségere van szüksége, a mindennapokban.
Egy sokkal fontosabb dologban, mint az üzlet.
Ez pedig nem más, mont a saját élete. A saját egészsége. Ezek nagy szavak. de sajnos van bőven igazságtartalmuk.
Tegnap írt egy nagyon szomorkás bejegyzést. Arról szólt, hogy akinek kevés a pénze, az nehezebben jut hozzá az egészséges ételekhez.
Én most éppen 2 munkahely között “nyaralok” és ráérek, a fejembe vettem, hogy összeszedem a napi költségeket. Volt szállodás-vendéglátósként ez nem okoz túl nagy gondot.
Így a mai nappal el is kezdtem. A mai bevásárlásomat ideteszem egy táblázatba. Mától a mindennapi étkezéseket is forintosítani fogom.
A napi kalória keret 1200. Ez még épp nem a nulldiéta.
A szénhidrát fogyasztást igyekszem “alacsonyan” tartani. Ezért a tésztákat pl. Ch csökkentett változatban használom. A Ch csökkentett nem azt jelenti, hogy nincs bennen energia. De van. Csak az nem a szénhidrátból, hanem pl fehérjéből származik.
Luxuscikkeket nem csempészek bele. Illetve nekem az edzés utáni fehérje por az. De annak az összegét is beleszámolom a napi költségkeretbe.
2 multinál vásárolok általában. Az egyik a fenyőfácskás, a másik a “minden jót, jó áron” hálózat.
Ráadásul vidékiként, az árak itt szinte mindig magasabbak,
NNNNA! Lássuk. hogy mi leszen a végeredmény!


Hozzászólások
Változunk — Nincs hozzászólás